Częste pytania

Jak szybko może przyjechać lekarz?

Na terenie Krakowa i najbliższych okolic dojeżdżamy do Państwa w ciągu 30–90 minut.

Pracujemy w systemie zmianowym od wczesnego ranka do nocy. W razie potrzeby prosimy o natychmiastowy kontakt telefoniczny.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Przede wszystkim pacjent otrzymuje kroplówki z płynami infuzyjnymi oraz leki dostosowane do indywidualnych uwarunkowań zdrowotnych. W trakcie wizyty udzielamy również wszelkich potrzebnych informacji dotyczących kontynuowania leczenia, a także przepisujemy leki doustne do przyjmowania w ciągu kolejnych kilku dni po odtruciu.

Więcej dowiedzą się Państwo tutaj.

Czy udzielają Państwo pomocy doraźnej przez telefon?

Tak – zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Służymy wstępną konsultacją dotyczącą zasady odtrucia, przerwania ciągu alkoholowego i dalszego postępowania. Wykonujemy takie porady bezpłatnie – każdy z pacjentów, a także rodzina osoby uzależnionej, mogą zadzwonić do nas po wyjaśnienia.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia odtrucia alkoholowego?

Głównym przeciwwskazaniem do wykonania odtrucia jest bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia. Lekarz ocenia możliwość takiego niebezpieczeństwa już na podstawie informacji uzyskanej drogą telefoniczną lub w trakcie wizyty u pacjenta.

W razie potrzeby zalecamy wezwanie karetki lub robimy to osobiście.

Co jeśli pacjent nie wyraża zgody na przeprowadzenie odtrucia alkoholowego?

Odtrucie jest postępowaniem lekarskim, na które pacjent musi świadomie wyrazić zgodę. Jeżeli pomoc wzywa rodzina, a pacjent odmawia przyjęcia jej na miejscu, staramy się przekonać go do zdecydowania się na podjęcie właściwych kroków.

W razie odmowy udzielamy porady dotyczącej dalszego postępowania, zalecamy leki i polecamy placówki zajmujące się walką z uzależnieniami.

Cena takiej wizyty obejmuje zwrócenie kosztu dojazdu lub koszt wizyty internistycznej.

Co w przypadku, gdy pacjent jest agresywny?

Pacjent agresywny lub wykazujący skłonności do agresji, u którego stwierdzono bezpośrednie zagrożenia życia lub zdrowia, powinien być odwieziony do szpitala w asyście policji.

W przypadku podobnej sytuacji zadbamy o bezpieczeństwo pacjenta.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress